ضمانت بازگشت وجه در باکتابام

 

برای ایجاد آسایش خاطر، حس اعتماد و حمایت از خریداران کتاب در وب‌سایت باکتابام، نقش باکتابام به عنوان واسطی که هدف خدمت‌رسانی به کاربران را دارد بسیار پر اهمیت است؛ با هدف حمایت از مشتری، وقتی مشتری کتابی را از یک فروشنده خریداری می‌کند، درواقع وجه کتاب را به همراه هزینه حمل که به عهده‌ی خود خریدار است به باکتابام می‌پردازد، نه به فروشنده‌­ی کتاب. سپس فروشنده باید سریعا نسبت به ارسال کتاب به خریدار حداکثر ظرف مدت 48 ساعت کاری اقدام کند. به ازای هر روز تاخیر 5 تا 10 درصد بنابر تعیین باکتابام از قیمت فروخته شده­‌ی کتاب به عنوان جبران تاخیر به خریدار بازگردانده خواهد شد. در نتیجه تاخیر بیش از دو روز معامله از نظر باکتابام منتفی است مگر به رضایت شخص خریدار. و مهم اینکه ضمانت بازگشت وجه باکتابام هرگز شامل تضمین بهترین قیمت ارائه شده توسط فروشنده‌ی کتاب در وب‌سایت باکتابام نمی‌شود. خریدار موظف است پیش از خرید کتاب، از مناسب بودن قیمت پیشنهادی فروشنده‌ی کتاب اطمینان حاصل کند.
پس از تایید دریافت کتاب توسط مشتری مطابق وضعیت و شرایط توصیف ارائه شده توسط فروشنده، اکنون وجه کتاب به همراه هزینه‌ی حمل آن قابل پرداخت به فروشنده است.
چنانچه خریدار از خرید خود اظهار نارضایتی کند، باید همان روز (تا حداکثر 24 ساعت) دریافت کتاب نسبت به ارائه‌ی مستندات و توضیحات _ از طریق ارسال پیام در قسمت "ارتباط با ما"_ منطقی مبنی بر اینکه کتاب دریافتی با وضعیت عنوان شده در صفحه محصول مطابقت ندارد اقدام کند، در غیر این صورت بعدا حق هیچ اعتراضی را ندارد و معامله از نظر باکتابام و فروشنده تمام شده تلقی می­‌گردد. چنانچه توضیحات خریدار به تشخیص باکتابام _ این شامل تعامل، بررسی و گفتگوی باکتابام با طرفین است _ قابل قبول باشد، هزینه‌ی حمل مرجوع کردن کالا به عهده‌ی فروشنده است، ضمنا حداکثر فرصت خریدار برای ارسال کتاب به فروشنده از زمان حصول نتیجه فقط 24 ساعت کاری است. در صورتیکه مشتری رعایت فرصت زمانی را به عمل نیاورد، فروشنده در نپذیرفتن مرجوعی کتاب مختار است و مسئولیت عدم رعایت این موارد از سوی فروشنده و خریدار، مسئولیتی را متوجه باکتابام نخواهد کرد. اگر توضیحات مشتری به تشخیص باکتابام _ این شامل تعامل، بررسی و گفتگوی باکتابام با طرفین است _ صحیح شمرده نشود، مشتری حق مرجوع کردن کتاب به فروشنده را فقط مشروط به رضایت فروشنده و پذیرش هزینه‌ی حمل حمل کالا توسط خود (خریدار) را دارد. البته، تمام این روند فقط مشروط بر اینکه با آگاهی و هماهنگی لازم با باکتابام انجام شود قابل قبول است. در غیر این‌صورت مسئولیت عواقب و مشکلات پیش‌بینی نشده‌ی این عمل متوجه باکتابام نخواهد بود. البته، این اطمینان خاطر به کاربران گرامی داده می‌شود که باکتابام با رعایت و انجام متعهدانه‌ی نقش خود به عنوان واسط امین و بی‌طرف، همواره حضور پررنگ و مسئولانه‌ای خواهد داشت.
بر اساس شرایط و ضوابط وب سایت باکتابام، حق داوری، تشخیص و صلاحیت در خصوص اختلافات بین خریداران و فروشندگان فقط برای باکتابام محفوظ است و خریداران و فروشندگان با پذیرش متن شرایط و ضوابط حق حکمیت، تشخیص و داوری را برای باکتابام پذیرفته اند و از آن تبعیت خواهند کرد.

کد QR

منو