شرایط و ضوابط باکِتابام

.

.

این متن شرایط و ضوابط استفاده از وب‌سایت باکِتابام به آدرس اینترنتی SecondHandBooks.ir و baketabam.ir است. استفاده از وب‌سایت باکتابام توسط کاربران اینترنتی (بازدیدکننده/خریدار/فروشنده) به مفهوم قبول، پذیرش و رعایت کلیه‌ی مفاد این توافق‌نامه بین باکتابام و ایشان است.

باکِتابام، بستر فرهنگی مناسبی است برای خرید و فروش کتاب‌های شخصی دست‌دوم بدون اینکه خریدار و فروشنده‌ی کتاب با یکدیگر روبرو شوند.

کتاب‌هایی که در وب‌سایت باکِتابام مشاهده می‌کنید، در واقع متعلق به باکِتابام نیست؛ صاحب کتاب‌های موجود در وب‌سایت باکِتابام خود کاربران‌ هستند. باکِتابام فقط به عنوان واسطی بی‌طرف و امین میان خریدار و فروشنده‌ی کتاب عمل می‌کند. باکتابام ارائه دهنده‌ی خدمت است و نه کالا.

متن «باکتابام چگونه کار می‌کند؟» و صفحات داخلی مرتبط با آن (کاربر باکتابام به عنوان خریدار/فروشنده کتاب) در‌واقع نه تنها به عنوان راهنمای جامع کاربران وب‌سایت باکتابام تهیه و تنظیم شده است بلکه در حکم بخشی از شرایط و ضوابط وب‌سایت باکتابام به عنوان مکمل و وابسته به آن در نظر گرفته می‌شود. بنابراین، رعایت و همسویی با آن برای استفاده از وب‌سایت باکتابام کاملاً ضروری است.

مطابق شرایط و ضوابط باکتابام، حق داوری، تشخیص و صلاحیت در خصوص اختلاف بین خریداران و فروشندگان فقط برای باکتابام محفوظ است. خریداران و فروشندگان با ثبت نام در وب‌سایت باکتابام در‌واقع مطابق شرایط و ضوابط، حق حکمیت، تشخیص و داوری را برای باکتابام پذیرفته‌اند و از آن تبعیت خواهند کرد.

عدم رعایت هر یک از مفاد و محتوای این توافق‌نامه که درجه‌ی اهمیت آن فقط بنابر تشخیص و صلاحیت باکتابام تعیین می‌گردد منجر به تعلیق موقت و یا مسدود شدن دائمی دسترسی کابر به حساب کاربری {فروشندگی}می‌شود. در انجام این مهم، باکتابام مختار است بدون اطلاع قبلی و در صورت لزوم با اعلان و تذکر قبلی به کاربر، به طور مستقل اقدام کند.

.

ماده یک – امکان خرید، فروش و ثبت نظر در وب‌سایت باکتابام فقط با ثبت نام در باکتابام میسر است. کاربر مهمان (ثبت‌نام نکرده) فقط می‌تواند ضمن‌ مشاهده‌ی قسمت‌های مختلف وب‌سایت باکتابام به جستجو در آن نیز بپردازد. ثبت‌نام فقط از طریق موبایل میسر است. برای ایجاد حساب فروشندگی استفاده از ایمیل نیز ضروری است.

ماده دو – ثبت نام در وب‌سایت باکتابام رایگان است. ثبت و افزودن کتاب در باکتابام برای فروش رایگان است؛ باکتابام بابت هزینه‌های جاری مربوط به موارد فنی، وب‌سایت، نگهداری و پشتیبانی، پرسنل، بازاریابی، تبلیغات و دیگر موارد هیچ وجهی از خریدار و فروشنده‌ی کتاب دریافت نمی‌کند. و فقط در صورت به فروش رسیدن کتاب فروشنده، مبلغی را به عنوان کارمزد بابت این خدمت (فروخته شدن کتاب در وب‌سایت باکتابام)مطابق جدول تعرفه خدمات باکتابام از ایشان دریافت خواهد کرد.

ماده سه – کلیه‌ی پرداخت‌ها هنگام خرید کتاب از وب‌سایت باکتابام از طریق درگاه پرداخت زرین پال انجام می‌شود. وجهی که خریدار به هنگام خرید کتاب پرداخت می‌کند در‌واقع به حساب باکتابام واریز می‌کند و نه فروشنده‌ی کتاب. این وجه به صورت امانت نزد باکتابام باقی می‌ماند و در عمل طی یک تا دو روز پس از دریافت کتاب توسط خریدار با کسر کارمزد مطابق جدول تعرفه‌ی خدمات باکتابام به کارت بانکی فروشنده واریز می‌شود.

ماده چهار – هزینه‌ی حمل کتاب همواره به عهده‌ی خریدار است. فروشنده در نحوه‌ی دریافت هزینه‌ی ارسال کتاب برای خریدار حق انتخاب دارد؛

۱. ارسال رایگان: لحاظ کردن هزینه‌ی حمل در قیمت پیشنهادی.

۲. در شهر خودم/بین‌شهری:تعیین و دریافت هزینه‌ی حمل به صورت جداگانه به‌هنگام افزودن کتاب در باکتابام.

۳. پس کرایه: یعنی هزینه‌ی حمل به هنگام دریافت کتاب به ارسال کننده (اداره پست) پرداخت می‌شود.

تبصره – در صورت خرید یکجای بیش از یک کتاب از یک فروشنده، هیچ الزامی در خصوص تعدیل و یا تخفیف روی هزینه‌ی حمل و قیمت پیشنهادی یک‌جا و یا تک‌تک کتاب‌ها متوجه فروشنده نیست.

ماده پنج – فروشنده‌ی کتاب در تعیین قیمت به‌روز و قیمت پیشنهادی کتاب خود مختار است. هرچند که باکتابام به منظور حمایت از خریدار و فروشنده، برای ارائه‌ی نظر مشورتی و کارشناسی در خصوص قیمت‌گذاری همواره با فروشنده در تعامل است.

بند ۱ – چنانچه بر مبنای قیمت‌گذاری فروشنده، قیمت روز و قیمت پیشنهادی کتاب از نظر باکتابام نامتعارف، غیرواقع‌بینانه و نامناسب تشخیص داده شود و نیازمند تعدیل و بازنگری باشد، و اساساً با منافع و اهداف بلندمدت باکتابام در تضاد باشد، حتماً به طریقی شایسته و منطقی در این زمینه اعمال نظر خواهد شد و در صورت لزوم تا مشخص شدن وضعیت آن، کتاب فروشنده در وب‌سایت باکتابام نمایش داده نخواهد شد.

بند ۲ – ملاک فروشندگان برای قیمت‌گذاری کتاب، با در نظر گرفتن وضعیت فیزیکی و سلامت ظاهری آن و نیز اهمیت خود کتاب، قیمت روزِ آن در بازار کتاب نو و دست‌دوم است و نه قیمت پشت جلد آن.

ماده شش – ضمانت بازگشت وجه باکتابام در مورد شرایطی است که بین خود اظهاری فروشنده به هنگام افزودن کتاب در وب‌سایت باکتابام و زمانی که خریدار آن کتاب را دریافت می‌کند، بنابر اظهارات خریدار مغایرت وجود داشته باشد. البته اجرای ضمانت بازگشت وجه باکتابام فقط منوط به داوری، تشخیص و تأیید این مغایرت توسط باکتابام است.

بند ۱ – در صورت محرز تشخیص داده شدن مغایرت از سوی باکتابام، کتاب با هزینه‌ی فروشنده و توسط خریدار به فروشنده‌ی آن بازگردانده خواهد شد.

بند ۲ – خریدار موظف است طی هماهنگی لازم با باکتابام نسبت به ارسال کتاب برای فروشنده اقدام کند، در غیراینصورت حق ضمانت بازگشت وجه برای خریدار رعایت نخواهد شد و هزینه‌ی ارسال به‌عهده‌ی خریدار خواهد بود.

بند ۳ – فروشنده حداکثر تا ۴۸ ساعت کاری (دو روز) پس از خرید کتاب توسط خریدار فرصت دارد تا نسبت به ارسال کتاب برای ایشان اقدام کند. در صورت عدم رعایت این بند، معامله از نظر باکتابام منتفی است مگر به رضایت خریدار کتاب. تعریف «رضایت خریدار» از نظر باکتابام یعنی؛ خریدار پس از گذشت دو روز از زمان خرید، با وجود اینکه هیچ اطلاع‌رسانی خودکاری از سوی باکتابام انجام نشده، پیگیر سفارش خود نشود. در ازای این همراهی خریدار، ممکن است که باکتابام با تشخیص اینکه تاخیر فروشنده در ارسال کتاب توجیه‌پذیر نیست به ازای هر روز تأخیر در ارسال کتاب توسط فروشنده، بین ۵ تا ۱۰ درصد (صرفاً به تشخیص باکتاباماز مبلغ پیشنهادی فروشنده را (کل مبلغی که خریدار پیش‌تر پرداخت کرده) به عنوان جبران تأخیر پس از پایان روند کار (دریافت کتاب توسط خریدار و هنگام تسویه با فروشنده) به خریدار باز گرداند.

بند ۴ – ضمانت بازگشت وجه باکتابام در صورت شمول و رعایت تمامی موارد مندرج در این ماده صرفا در شرایطی قابل اجراست که خریدار فقط در همان روز دریافت کتاب (حداکثر ۲۴ ساعت) هرگونه مغایرت را به اطلاع باکتابام برساند. در صورت تأخیر در امر اطلاع‌رسانی در این خصوص از سوی خریدار به باکتابام، هیچ‌گونه حق اعتراضی برای ایشان پذیرفته نمی‌شود و ضمانت بازگشت وجه باکتابام دیگر شامل آن سفارش نخواهد شد.

بند ۵ – پس از بررسی، تشخیص و تأیید مغایرت توسط باکتابام، از زمان اعلام باکتابام، خریدار فقط ۲۴ ساعت کاری (یک روز) فرصت دارد تا نسبت به ارسال کتاب به فروشنده‌ی آن اقدام کند. در نتیجه‌ی عدم رعایت قید زمانی این بند توسط خریدار، فروشنده مختار است که دیگر پذیرای کتاب مرجوعی نباشد.

بند ۶ – در صورت رد و بدل شدن اطلاعات تماس میان خریدار و فروشنده و هر گونه ارتباط مستقیم از این طریق، موضوع ضمانت بازگشت وجه باکتابام برای خریدار منتفی است و مسئولیت عواقب و مشکلات ناشی از عدم رعایت این بند فقط متوجه فروشنده و خریدار خواهد بود و نه باکتابام. در واقع، به تشخیص باکتابام، هر عمل خریدار و فروشنده که به وظیفه‌ و خدمات باکتابام به عنوان واسطی امین و بی‌طرف خدشه وارد کند و در کل با آن در منافات باشد، مسئولیت آن صرفاً متوجه خریدار و فروشنده است.

بند ۷ – کلیه‌ی روند و موضوعات مربوط با این ماده باید حتماً با هماهنگی از پیش انجام شده با باکتابام انجام شود در غیر اینصورت ضمانت بازگشت وجه باکتابام منتفی است.

بند ۸ – مادامی که وضعیت داد و ستد کالا بین خریدار و فروشنده روشن نیست، وجه پرداختی (قیمت پیشنهادی کتاب + هزینه حمل) مشتری بابت خرید کتاب فروشنده نزد باکتابام به امانت محفوظ باقی می‌ماند. وضعیت نامشخص داد و ستد کالا بین خریدار و فروشنده شامل این شرایط است: خریدار هنوز کالا را دریافت نکرده است/خریدار کتاب را دریافت کرده است ولی معتقد است با خود اظهاری فروشنده‌ی آن مغایرت دارد/باکتابام در حال بررسی، رفع مشکل و تصمیم‌گیری در خصوص اختلاف نظر بین خریدار و فروشنده‌ی کتاب است.

بند ۹ – ضمانت بازگشت وجه باکتابام تحت هیچ شرایطی شامل گارانتی بهترین قیمت پیشنهادی توسط فروشنده مطابق قیمت روزِ آن کتاب در بازار کتاب نو و دست‌دوم نیست.

بند ۱۰ – مسئولیت عدم رعایت تمامی موارد این ماده و مشکلات ناشی از آن، فقط متوجه خریدار و فروشنده‌ی کتاب است و هیچ مسئولیتی در این خصوص متوجه باکتابام نیست.

ماده هفت – هرچند باکتابام همواره در تلاش است که در خصوص قیمت‌گذاری مناسب از سوی فروشنده اصل مهم مندرج در بند ۱ ماده پنج را مدنظر داشته باشد، با این وجود،‌ مسئولیت خرید کتاب‌های پیشنهادی فروشندگان در وب‌سایت باکتابام صرفاً متوجه خریدار کتاب است و نه باکتابام. وظیفه‌ی بررسی و مقایسه‌ی قیمت تمام شده‌ی هر کتاب (قیمت پیشنهادی فروشنده‌ی کتاب + هزینه‌ی حمل پیشنهادی فروشنده) پیش از اقدام به خرید صرفاً به‌عهده‌ی خریدار است.

ماده هشت – با وجود اینکه باکتابام مصمم است از تمامی ابزارها و ظرفیت‌های موجود (فنی/بازاریابی‌وتبلیغات/دنیای‌مجازی‌ و واقعی) برای به فروش رساندن تک‌تک کتاب‌های موجود در وب‌سایت باکتابام هوشمندانه بهره ببرد ولی در خصوص اینکه کتاب‌های فروشندگان در باکتابام حتماً {ظرف زمان مشخصی} فروخته شود هیچ‌گونه تعهدی ندارد و تضمینی به فروشندگان کتاب نمی‌دهد. مادامی که فروشندگان کتاب تمایل دارند و معتقدند که باکتابام بستر مناسبی برای فروش کتاب‌های ایشان است، قادرند بدون محدودیت زمانی در باکتابام حضور داشته باشند. بنابراین، فروشندگان در این خصوص آزادانه حق انتخاب دارند.

ماده نه – تسویه‌حساب با فروشندگان کتاب طی یک تا دو روز پس از دریافت کتاب توسط خریدار انجام می‌شود. تعیین رعایت زمانی در این ماده (یک یا دو روز) صرفاً مبتنی بر تشخیص باکتابام است و نه فروشنده. رعایت و تعیین این زمان می‌تواند برای هر سفارش متفاوت باشد. مبنای تاریخ دریافت کتاب توسط خریدار، اطلاعات ثبت شده در سایت اداره پست، سامانه پیگیری مرسولات پستی است.

ماده ده – تمامی کاربران اعم از خریدار و فروشنده باید به هنگام ثبت‌نام، ایجاد حساب کاربری و ایجاد حساب کاربری فروشندگی، نام و نام خانوادگی واقعی خود را ثبت کنند. مسئولیت بروز هرگونه مشکل ناخواسته و غیرقابل پیش‌بینی ناشی از عدم رعایت این ماده، صرفاً متوجه ایشان است و نه باکتابام.

بند ۱ – ثبت اطلاعات فردی از قبیل آدرس و تلفن برای استفاده از وب‌سایت باکتابام به عنوان خریدار ضروری است.

تبصره – در صورتیکه خریدار ایمیل خود را در حساب کاربری ثبت کند سابقه‌ی سفارش و نیز محتوای گفتگوی چت آنلاین‌اش با باکتابام به ایمیل وی ارسال خواهد شد.

بند ۲ – ثبت اطلاعات فردی از قبیل تلفن، ایمیل و اطلاعات شماره کارت بانکی برای استفاده از وب‌سایت باکتابام به عنوان فروشنده ضروری است.

ماده یازده – باکتابام، متعهد و پایبند به حفظ و رعایت حریم خصوصی و شخصی کاربران (خریدار/فروشنده) است و در محافظت از این امانت تمام تمهیدات و راهکارهای لازم و فنی را بکار خواهد گرفت، و تحت هیچ شرایطی مگر در راستای خدمت‌رسانی به کاربران استفاده نخواهد کرد. باکتابام از اطلاعات شخصی کاربران با جدیت و متعهدانه برای ایجاد فضایی سالم، فرهنگی، امن و بدون حاشیه محافظت خواهد کرد.

تبصره – در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی غیرقابل پیش‌بینی فنی از قبیل مشکلات نرم‌افزاری، حملات اینترنتی، ویروس، هک شدن و موارد از این دست، و با شرط اینکه وب‌سایت باکتابام تمام اهتمام و تمهیدات لازم را به منظور جلوگیری از این حوادث به‌کار بسته، هیچگونه مسئولیتی در خصوص مشکلات احتمالی ناشی از بروز این اتفاقات متوجه باکتابام نخواهد بود.

ماده دوازده – فقط نام و نام خانوادگی و آدرس پستی خریدار پس از خرید کتاب در اختیار فروشنده قرار می‌گیرد. باکتابام تحت هیچ شرایطی شماره تماس، ایمیل و دیگر نشانی‌های خریدار در شبکه‌های اجتماعی را در اختیار فروشنده قرار نمی‌دهد.

ماده سیزده – نام و نام خانوادگی و آدرس پستی فروشنده فقط زمانی که کتاب را برای خریدار آن می‌فرستد برای مشتری مشخص می‌شود. باکتابام تحت هیچ شرایطی شماره تماس، ایمیل و دیگر نشانی‌های فروشنده در شبکه‌های اجتماعی را در اختیار خریدار قرار نمی‌دهد. از مشخصات فروشنده، فقط نام فروشگاه و نام شهر ایشان برای همگان (خریدار/فروشنده/بازدید کننده) قابل مشاهده است. نام فروشگاه و شهر فروشنده در صفحه‌ی هر کتاب قابل رویت است.

ماده چهارده – استفاده از نام و نام خانوادگی برای نام فروشگاه مجاز نیست. همچنین استفاده از نام‌های غیرمتعارف و اصولاً هر نامی که بنابر تشخیص باکتابام مناسب وب‌سایت باکتابام نبوده قابل پذیرش نیست. در صورت عدم رعایت این ماده، باکتابام حساب فروشندگی کاربر را فعال نخواهد کرد.

تبصره – با فرض اینکه در مواردی کاربر سهواً این موضوع را رعایت نکرده باشد، ممکن است باکتابام به تشخیص خود حساب فروشندگی کاربر را موقتاً فعال کند.

بند ۱ – باکتابام مجاز است در بررسی‌های دوره‌ای بر حسب ضرورت نسبت به تغییر نام فروشگاه کاربرانی که پیش‌تر حساب کاربری‌شان فعال شده و به صلاحدید باکتابام نیازمند تغییر است بدون پیش‌آگاهی به ایشان اقدام کند.

ماده پانزده – ارتباط خریدار و فروشنده در وب‌سایت باکتابام فقط از طریق پیام سیستمی در باکتابام مجاز است. تحت هیچ شرایطی نوشتن و رد و بدل کردن (اطلاعات تماس شخصی/کاری) تلفن تماس، ایمیل و آدرس شخصی و کاری در شبکه‌های اجتماعی بین خریدار و فروشنده در متن پیام مجاز نیست.

تبصره – فروشنده‌ی کتاب نباید اطلاعات تماس شخصی/کاری خود را به‌هنگام ارسال کتاب برای خریدار روی بسته‌ی پستی بنویسد.

بند ۱ – رونوشت کلیه‌ی مکاتبات بین خریدار و فروشنده‌ی کتاب به صورت خودکار برای باکتابام نیز ارسال می‌شود.

بند ۲ – عدم رعایت ماده پانزده توسط خریدار یا فروشنده منجر به تعلیق موقت و یا مسدود شدن دائمی حساب کاربری طرفین بدون هرگونه پیش‌آگاهی به ایشان خواهد شد. مسئولیت عواقب و مشکلات احتمالی حاصل از آن فقط متوجه طرفین فروشنده و خریدار است و نه باکتابام.

ماده شانزده – راه‌های ارتباطی باکتابام با کاربران (خریدار و فروشنده) از طریق پیام سیستمی، پیامک، ایمیل و تلفن است.

بند ۱ – ارتباط باکتابام با خریداران از طریق ارسال پیامک خودکار سیستمی است. در صورت لزوم، ارتباط از طریق تماس تلفنی نیز انجام خوهد شد. چنانچه خریداران ایمیل خود را در حساب کاربری خود ثبت کرده باشند، اطلاع‌رسانی از طریق ارسال ایمیل خودکار نیز انجام خواهد شد.

بند ۲ – ارتباط باکتابام با فروشندگان از طریق ارسال ایمیل خودکار سیستمی است. در صورت لزوم، ارتباط از طریق تماس تلفنی نیز انجام خواهد شد.

تبصره – باکتابام مجاز است که در صورت لزوم برای اطمینان از رعایت ماده هجده توسط فروشندگان کتاب، به‌طور دوره‌ای منظم و اتفاقی از طریق تماس تلفنی، ارسال پیامک و یا ایمیل با ایشان ارتباط برقرار کند. فروشندگان موظف به همکاری با باکتابام در به انجام رساندن این تبصره هستند.

بند ۳ – ارتباط تلفنی باکتابام با کلیه‌ی کاربران (خریدار و فروشنده) فقط به‌صورت یک‌سویه از سوی باکتابام با کاربران از طریق موبایلی که کاربران با آن در وب‌سایت باکتابام ثبت‌نام کرده‌اند خواهد بود.

ماده هفده – راه‌های ارتباطی کاربران (خریداران/فروشندگان) با باکتابام از طریق ارسال پیام سیستمی میسر است. امکان ارسال پیام سیستمی در حساب کاربری کاربران وجود دارد.

تبصره – امکان ارتباط کاربران مهمان (ثبت‌نام نکرده) با باکتابام فقط از طریق مراجعه به بخش ارتباط با ما در منوی اصلی وب‌سایت باکتابام میسر است.

ماده هجده – فروشنده موظف است چنانچه به هر دلیلی از فروش کتاب {های} خود منصرف شد و یا خارج از وب‌سایت باکتابام آن را فروخت، حتماً باکتابام را سریعاً مطلع کند.

تبصره – باکتابام در تلاش است تا با اتخاذ روش‌های گوناگون و در حد امکان (تبصره ماده شانزده)از موجود بودن کتاب‌های فروشندگان در وب‌سایت باکتابام در اسرع وقت اطمینان حاصل کند. هرچند، به دلیل ماهیت و مدل وب‌سایت باکتابام، تضمین اینکه این مهم همواره و به‌صورت به‌هنگام (real-time) صورت پذیرد تحت هیچ شرایطی در عمل شدنی نیست. با این وجود، در صورتی که پس از خرید کتاب توسط مشتری این شرایط ناخواسته به‌صورت موردی اتفاق بیفتد، هیچگونه قصور و مسئولیتی در این خصوص متوجه باکتابام نیست. طبیعی است که در صورت بروز این اتفاق ناخواسته وجه پرداختی خریدار که به امانت نزد باکتابام بوده سریعا به ایشان بازگردانده خواهد شد.

ماده نوزده – فروشنده موظف است هنگام افزودن کتاب در وب‌سایت باکتابام، تمام اطلاعات مربوط به کتاب خود را به‌طور دقیق و صحیح در صفحه‌ی افزودن کتاب وارد کند. اطلاعات دقیق و صحیح شامل این موارد است: نام دقیق اثر / توضیحات لازم در خصوص شرایط فیزیکی و سلامت ظاهری کتاب / انتخاب درجه کیفی متناسب با شرایط فیزیکی و سلامت کتاب/ انتخاب طبقه‌بندی موضوعی مرتبط با موضوع و گرایش کتاب / قیمت روزِ کتاب / قیمت پیشنهادی کتاب / هزینه حمل کتاب / آپلود عکس از پشت و روی جلد کتاب و در صورت لزوم از صفحات داخلی آن.

بند ۱ – فروشنده باید کتاب‌هایی را برای فروش در وب‌سایت باکتابام بگذارد که به لحاظ قانونی و مجوز دارای مشکل و محدودیتی نباشد. باکتابام مختار است در صورت تشخیص اینکه این موضوع توسط فروشنده رعایت نشده است از نمایش کتاب در وب‌سایت باکتابام جلوگیری کند. فروشنده نیز حق هیچ اعتراضی در این خصوص ندارد.

بند ۲ – باکتابام مختار است در راستای ارائه‌ی هرچه بهتر خدمات و به منظور تکمیل اطلاعات مفید و جانبی درباره‌ی هر کتاب، نسبت به حذف، اضافه و یا تغییر بخشی از کلیه‌ی اطلاعات مربوط به کتاب، بدون هماهنگی با فروشنده‌ی کتاب مستقیماً اقدام کند. البته، فروشنده مجاز است پس از اعمال تغییرات صورت گرفته توسط باکتابام، چنانچه مغایرت و وجود اطلاعاتی را مشاهده کرد که به نظر نادرست است، مراتب را در اسرع وقت به باکتابام اطلاع دهد. در نهایت، مسئولیت صحت محتوا و توضیحات نوشته شده و به نمایش در‌آمده در صفحه‌ی کتاب، اعم از درجه‌ی کیفی انتخاب شده، توضیحات، قیمت کتاب و قیمت پیشنهادی کتاب، هزینه حمل و دیگر موارد صرفاً متوجه فروشنده است.

ماده بیست – باکتابام هیچگونه مسئولیتی در خصوص هر اطلاعات گمراه کننده، ناصحیح، زشت و زننده، خلاف واقعیت، غیرقانونی و زیان‌آور که توسط کاربران در صفحه‌ی کتاب، قسمت نظر کاربران و حساب کاربری نوشته شده ندارد. هر چند تأیید و تشخیص اینکه این مطالب به نمایش عمومی در بیاید یا خیر در اختیار باکتابام است. البته، اگر سهو و یا خطای انسانی منجر به عدم نظارت صحیح و به‌موقع در محتوای ایجاد شده توسط کاربران گردد، مسئولیت آن فقط متوجه کاربران است و نه باکتابام.

ماده بیست و یک – هرگونه توهین و رفتار دور از نزاکت و ناشایست از سوی کاربران نسبت به یکدیگر یا باکتابام بدون هیچ پیش‌آگاهی به ایشان منجر به تعلیق موقت و مسدود شدن دائمی حساب کاربر خاطی می‌شود.

ماده بیست و دو – با هدف سهولت دسترسی به کتاب و با توجه به شرایط کنونی از نقطه‌نظر دسترسی به کتاب‌های خارجی، باکتابام کتاب‌های الکترونیکی (ebook)با دو فرمت PDF و ePub را برای کتابخوان‌های گرامی با قیمت مناسب ارائه می‌دهد.

بند ۱ – نظر به عدم رعایت قوانین کاپی‌رایت در کشور ایران، ممکن است برخی از کتاب‌های ارائه شده در وب‌سایت باکتابام با قیمت پایین‌تر، بالاتر و یا در مواردی حتی به رایگان در اینترنت در دسترس باشد. کاربران موظف‌اند پیش از خرید کتاب‌های الکترونیکی، به لحاظ قیمت نسبت به مقایسه‌ی کتاب مورد نظر خود با دیگر منابع احتمالی موجود اقدام کنند زیرا پس از خرید کتاب الکترونیکی از باکتابام تحت هیچ شرایطی وجه قابل استرداد نیست.

بند ۲ – در مورد کتاب‌های الکترونیکی که علاوه بر نسخه‌ی ePub نسخه‌ی PDF آن نیز موجود است، نمونه فایل پی‌دی‌اف کتاب در حدود بیست سی صفحه‌ی ابتدایی از آن در دسترس کاربران قرار دارد تا با مطالعه و بررسی آن پیش از خرید اطمینان حاصل کنند.

ماده بیست و سه – معتقدیم با مطالعه‌ی دقیق راهنمای جامع باکتابام (باکتابام چگونه کار می‌کند؟) و نیز شرایط و ضوابط باکتابام بروز خطای سهوی و مشکلات احتمالی از سوی کاربران به کمترین اندازه خواهد رسید. مسئولیت عواقبت، ضرر و زیان و مشکلات احتمالی ناشی از عدم توجه کافی و نیز رعایت نکردن این موارد از سوی کاربران فقط متوجه ایشان است و نه باکتابام.

ماده بیست و چهارجدول تعرفه‌ی خدمات باکتابام با کلیک کردن روی همین متن در دسترس است. این احتمال وجود دارد که بسته به شرایط زمانی و با هدف حفظ و ارتقای سطح کیفی خدمات درخور و شایسته‌ی کاربران محترم، تعرفه‌ی خدمات باکتابام بدون هرگونه پیش‌آگاهی به ایشان تغییر کند. به فروشندگان توصیه می‌شود به‌منظور آگاهی خویش تغییرات احتمالی در نرخ کارمزد جدول تعرفه خدمات باکتابام را همواره دنبال کنند.

ماده بیست و پنج – همواره این احتمال وجود دارد که بنابر تشخیص و صلاحدید باکتابام، اصلاحات و تغییراتی در محتوای این توافق‌نامه (شرایط و ضوابط باکتابام) بدون هرگونه پیش‌آگاهی به کاربران بر حسب نیاز به دفعات انجام شوداطلاع کاربران گرامی، تاریخ آخرین تغییرات در این متن همیشه در انتهای آن ثبت خواهد شد.

.

.

۹۹/۳/۲۴


کد QR

منو