رشد بیست و چهار درصدی کتاب های عمومی در آبان نود و هفت

رشد بیست و چهار درصدی کتاب های عمومی در آبان نود و هفت

آمار کتاب‌های ثبت شده در سایت خانه کتاب از انتشار ۸ هزار و ۴۴۵عنوان کتاب در یک ماه آبان سال ۹۷ خبر می‌دهد. مقایسه این آمار با سال گذشته حکایت از رشد ۲ درصدی در تعداد عناوین کتاب ها دارد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه كتاب، بر اساس آمار و اطلاعات كتاب‌های ثبت شده در سایت موسسه خانه كتاب از اول آبان تا پایان آبان ماه سال ۱۳۹۷،‌  ۸ هزار و ۴۴۵ عنوان كتاب منتشر شده است كه در مقایسه با سال گذشته (۸هزار و ۲۵۵ عنوان ) ۲ درصد رشد را تجربه كرده است.

تعداد كتاب های عمومی منتشر شده در دومین ماه پاییزه سال ۹۷ در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته(۴هزار و ۶۴۸ عنوان) با افزایش ۲۴ درصدی به ۵هزار و ۷۸۵ عنوان رسیده است.

از مجموع كل كتاب های منتشر شده در آبان ۹۷، هزار و ۴۸۴عنوان كتاب مربوط به حوزه كمك درسی بوده كه در مقایسه با دوره زمانی مشابه سال گذشته، كاهش ۴۳ درصدی را نشان می دهد. همچنین، بیشترین آثار تالیفی در موضوعات كمك درسی و علوم عملی چاپ شده است.

بیشترین آثار ترجمه در آبان ماه سال ۱۳۹۷ به موضوعات كودك و نوجوان، ادبیات و علوم عملی اختصاص پیدا كرده است.

 بر اساس این آمار از مجموع كل كتاب های منتشر شده در آبان سال جاری، موضوعات كمك درسی، علوم عملی و كودك بیشترین كتاب های چاپ شده در تهران از آن خود كردند و در مابقی استان ها به موضوعات ادبیات و كودك اقبال بیشتری نشان دادند.

بیشترین كتاب های چاپ اول در آبان ماه سال جاری به حوزه های علوم عملی، ادبیات و علوم اجتماعی  به چاپ رسیده است و حوزه كمك درسی و كودك بیشترین آثار بازچاپی را در این ماه به خود اختصاص دادند.

بر اساس این گزارش، میانگین شمارگان در آبان ماه سال جاری نسبت به بازه زمانی مشابه در سال ۹۶ از هزار و ۶۶۸نسخه به هزار و ۵۰۷ نسخه رسیده‌ است.

۷۶درصد كتاب های منتشر شده در آبان ماه ۱۳۹۷ در تهران، ۱۳ درصد در قم، ۳درصد در خراسان رضوی، ۲درصد در البرز و مابقی در سایر استان ها به چاپ رسیده است.

بر اساس این آمار، كتاب‌های منتشر شده در بازه زمانی یك ماهه آبان ۹۷ از سوی ۱۱ هزار و ۹۹پدید آورنده انتشار یافته كه از این تعداد ۳هزار و ۶۳۵نفر زن و مابقی مرد بودند. همچنین در همین دوره زمانی در سال ۹۶ تعداد ۱۰ هزار و ۷۵۱ پدیدآورنده فعالیت داشته‌اند كه از این تعداد ۷هزار و ۳۵۹ نفر مرد و ۳هزار و ۳۹۲ نفر آن زن بودند.

انتشارات مركز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)، سنجش و دانش، نوروزی، رهنما، مركز نشر هاجر، گروه آموزشی مدرس، جنگل، نشر چشمه، حیدری و شركت نشر قطره در فهرست ۱۰ ناشر عمومی پركار آبان ماه سال ۱۳۹۷ قرار گرفتند.

همچنین، انتشارات پرتقال، هوپا، گوهر دانش، قدیانی، ذكر، آفتاب طلایی، تحول، شركت انتشارات فنی ایران، شركت تعاونی خدمات نشر سرمشق و ترجمان دانش نیز جزو ۱۰ ناشر كودك پركار دومین ماه پاییزه سال جاری قرار گرفتند.

از جمله ۱۰ ناشر آموزشی پركار این ماه می توان به انتشارات بین المللی گاج، شركت انتشارات كانون فرهنگی آموزش، الگو، خیلی سبز، سمت، مولفین طلایی، مبتكران، پیشروان، رهپویان شریف و شركت تعاونی خدمات نشر سرمشق اشاره كرد.

بر اساس این گزارش، كتاب های «new elementary: workbook» با شمارگان ۳۶ هزار نسخه، «راهنمای گام به گام دروس درس پك پایه پنجم» با شمارگان ۳۰ هزار نسخه و كتاب های «شكوفه های پیش دبستانی: مجموعه فعالیت های یاددهی-یادگیری(آموزشگاه-خانه و خانواده- خیابان)»، «دنیای زیبای من» و «كتاب كار كودك مربی جزو پرشمارگان ترین كتاب های آبان ماه سال ۱۳۹۷ قرار گرفته اند.

برگرفته از وب‌سایت خانه کتاب

نوشته شده در 1397-11-12 اخبار کتاب 0 153

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

کد QR

منو