رمان زندگی من | نوشته آناتول فرانس - ترجمه فریبا مجیدی | حمایت فرهنگی باکتابام از اهل قلم

رمان زندگی من | نوشته آناتول فرانس - ترجمه فریبا مجیدی | حمایت فرهنگی باکتابام از اهل قلم

رمان زندگی من، اثر آناتول فرانس، نویسنده، شاعر، روزنامه‌نگار و منتقد مشهور فرانسوی است که در سال ۱۸۴۴ به دنیا آمد و در سال ۱۹۲۴ چشم از جهان فرو بست. وی نگارش خاطرات خویش را در ۴۱ سالگی آغاز کرد. زندگی من توسط فریبا مجیدی به فارسی ترجمه کرده است. این کتاب توسط نشر سخن منتشر شده است. در بخش نخست این کتاب، آناتول فرانس به شرح خاطرات دوران کودکی و نوجوانی خود با نام «پیئر نوزیئر» می‌پردازد و در بخش بعد، خاطرات دوران کودکی دخترش سوزان را با ما در میان می‌گذارد و در بخش آخر، گفتگوهایی را در مورد قصه‌های پریان میان سه شخصیت نقل می‌کند.

برشی از رمان:

در آن زمان، چقدر شیفته زندگی بودم! همانند معشوقی به زندگی اعتماد داشتم و تصور نمی‌کردم که زندگی بتواند با من با خشونت رفتار کند، هرچند زندگی بی‌رحم است.

زندگی را متهم نمی‌کنم، زیرا زخم‌هایی به دیگران زده که مرا از آن محفوظ داشته و حتی گاهی این زندگی مقتدر و بی‌اعتنا، دست نوازش هم بر سرم کشیده!

آنچه زندگی از من گرفته یا دریغ کرده در برابر گنج‌هایی که به من ارزانی داشته خاکستر یا دودی بیش نیستند....

دیگر آثار منتشر شده‌ی فریبا مجیدی: رمان «رد پای فرشته» اثر نانسی هوستون، نشر نیماژ | رمان «خطای نسل‌ها» اثر نانسی هوستون، نشر نیماژ

.

برای مشاهده‌ی صفحه اینستاگرم مترجم روی این متن کلیک کنید

نوشته شده در 1399-11-22 اخبار کتاب 0 711

مقالات مرتبط

رمان خطای...

رمان خطای نسل ها، اثر دیگری از نانسی هوستون، نویسنده، رمان‌نویس و نمایشنامه‌نویس کانادایی است که نائل به دریافت جایزه...

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

کد QR

منو